Ju kujtohet kur këndonte ‘Si banania’? Dashnor Diko tregon arsyen e shkëputjes nga muzika

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:46 11-11-2019 Ju kujtohet kur këndonte ‘Si banania’? Dashnor Diko tregon arsyen e shkëputjes nga muzika

Këngëtari i viteve ’90, Dashnor Diko do të mbahet mend gjithmonë për hitet e tij si ‘Ëeekend’ ‘Telefoni Anonim’, apo më e njohura ‘Si Banania’.

I ftuar pasditen e sotme në emisionin ‘Rudina’, ai ka qenë i shoqëruar nga dy djemtë e tij Bobi dhe Xhoni.

Ata kanë folur për marrëdhënien që kanë së bashku, por nuk kanë munguar as pyetjet nga muzika.

I pyetur nga moderatorja për arsyen e shkëpytjes nga muzika, Diko u përgjigj:

‘Për mua ishte kështu e papritur një ftesë nga njerëzit e familjes sime, për t’i hyrë biznesit. Ishte një variant që doli papritur, normale që ishte diçka e panjohur për mua. E mora këtë iniciativë dhe them se bëra mirë deri diku. Një ndihmë e madhe shumë për mbarëvajtjen e familjes nga ana ekonomike. Por është një fushë që do shumë punë, vëmendje, përkushtim por them se kam bërë mirë’.

75614048_10156372653522680_8408742102309011456_n.jpg75424711_10156372653482680_7480607177246244864_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02642297744751
array(1) { ["section"]=> string(93) "ju-kujtohet-kur-kendonte-si-banania-dashnor-diko-tregon-arsyen-e-shkeputjes-nga-muzika-185518" }