"Ju lutem, ju lutem...”, Meta në vështirësi, opozita çohet në këmbë, rrethon Ramën në foltore (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 13:46 04-12-2015

Tensione në Kuvendin e Shqipërisë. Opozita ngrihet në këmbë dhe rrethon kryeministrin Rama në foltore i cili po mbrohej nga punonjësit e sigurisë në Kuvend.

Meta është përpjekur të qetësoje situatën dhe ka përsëritur dhjetra herë për deputetët opozitarë “Ju lutem...” por ka qenë e pamundur të normalizohej gjendja ndaj në këto kushte, kreu i Kuvendit ka dhënë 5 minuta pushim. Meta i ka kërkuar ish kryeministrit Berisha të qetësojë grupin pasi “seanca do të jetë e gjatë”.

Meta: “Ju lutem... O çuna, o çuna (thërret forcat e sigurisë) zoti Berisha qetësoje grupin, keni nevojë për pushim, ju lutem... Zoti Flamur të lutem...

Jo jo të lutem mos e keqinterpretoni. Zoti Noka keni nevojë për pushim, ju lutem, ju lutem, zoti Noka, ju lutem, mirë atëhere 5 minuta pushim dhe ju lutem keni durim se keni seancë të gjatë, ju lutem zoti Berisha qetësojeni grupin. 5 minuta pushim...”

Tensionet lindën teksa kreu i qeverisë ishte duke folur për buxhetin e vitit 2016.

{gallery}KuvendRama{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089929103851318
array(1) { ["section"]=> string(96) "ju-lutem-ju-lutem-meta-ne-veshtiresi-opozita-cohet-ne-kembe-rrethon-ramen-ne-foltore-fotot-26942" }