‘’Juaji gjithmonë’’, Edi Rama shkruan një letër dhe ja çfarë thotë gjithë pasion

Publikuar tek: politike, më 14:38 01-12-2015 ‘’Juaji gjithmonë’’, Edi Rama shkruan një letër dhe ja çfarë thotë gjithë pasion

Është bërë e udhës tashmë që Ministria e Financave, madje edhe Kryeministria të përgatisin letra të posaçme për këdo biznesmen që ka punuar ndershmërisht.

Kuptohet të përgatitur nga sekretarët a koordinatorët por të firmosur nga ministri i Financave apo edhe kryeministri.

Kjo është një letër e Ramës, drejtuar një biznesmeni, ku i thotë me pasion e respekt se është në anën e duhur të zhvillimit ekonomik.

‘’Ju jeni në anën e duhur të historisë së zhvillimit ekonomik e social të këtij vendi dhe ftesa ime është të vazhdojmë të luftojmë bashkarisht, deri në fund, kancerin e informalitetit I cili është zmbrapsur, por nuk është mundur e aq më pak asgjësuar…Ju keni detyrimin të bëni biznes të pastër çdo ditë për të pastruar më tej Shqipërinë! Së bashku!’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098309516906738
array(1) { ["section"]=> string(81) "juaji-gjithmone-edi-rama-shkruan-nje-leter-dhe-ja-cfare-thote-gjithe-pasion-26691" }