Julian Deda ironizon “veprat muze” të diktaturës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:33 26-01-2015 Julian Deda ironizon “veprat muze”  të diktaturës

Aktori i humorit, Julian Deda, ka postuar nje foto të realizuar në Berat duke bërë nje krahasim të së njëjtës pamje me kohën e diktaturës komuniste. Nëpërmjet kësaj fotoje, ai ka ironizuar sistemin e asokohe dhe figurën e diktatorit Hoxha.

 

"Këtë foton poshtë e bera dje në Berat. Mendova se ishim një popull anglisht-folës prej vitesh, por kur gjeta në internet një foto të vjetër në të njejtin vend kuptova që anglishten e paskemi mësuar nga halli..! Mos ardhtë "NEVER" ajo kohë. Shpresojmë që ky mali mos të kthehet në muze, siç po ndodh rëndomë këto kohë”- shkruan aktori Deda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017173051834106
array(1) { ["section"]=> string(51) "julian-deda-ironizon-veprat-muze-te-diktatures-1504" }