Juncker: Brexit pa marrëveshje i mundshëm edhe pas zgjatjes së afatit

Publikuar tek: bota, më 23:16 20-04-2019 Juncker: Brexit pa marrëveshje i mundshëm edhe pas zgjatjes së afatit

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker shprehet se mundësia e largimit nga të Britanisë nga BE pa marrëveshje, është e mundshme përkundër shtyrjes së afatit.

Presidenti i ka bërë këto komente në një intervistë për gazetën gjermane FUNKE, një javë pas shtyrjes së afatit për 6 muaj të BE-së ndaj Britanisë së Madhe.

'Askush nuk e di se si do të përfundojë Brexit-i. Kjo po krijon shumë paqartësi. Ende ekziston një frikë se dalja e Britanisë do të jetë pa asnjë marrëveshje', tha Juncker, raporton Reuters.

Ekspertët kanë paralajmëruar se Brexit-i pa marrëveshje do të shkaktonte kaos ekonomik në Britani, por edhe në BE.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013151884078979
array(1) { ["section"]=> string(75) "juncker-brexit-pa-marreveshje-i-mundshem-edhe-pas-zgjatjes-se-afatit-161232" }