Juncker dhe Hahn të dielën në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 23:03 22-02-2018 Juncker dhe Hahn të dielën në Tiranë

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn do të vizitojnë të dielën Tiranën.

Vizita e zyrtarëve të lartë të BE-së në vendin tonë bëhet në kuadër të një turi në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor që aspirojnë integrimin në Bashkimin Europian.

Paraprakisht u njoftua se pjesë e këtij delegacioni do të ishte edhe Përfaqësuesja e Lartë, Federica Mogherini, por mësohet se kjo e fundit nuk do të jetë në Shqipëri.

Hahn dhe Juncker do të ndalen në Shqipëri pas Maqedonisë. Pasditen e së dielës ata pritet të mbërrijnë në Tiranë për të qëndruar deri në mesditën e së hënës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010858058929443
array(1) { ["section"]=> string(43) "juncker-dhe-hahn-te-dielen-ne-tirane-111147" }