Juventus bëhet e frikshme, mund Romën dhe tremb Napolin

Publikuar tek: sport, më 23:55 23-12-2017 Juventus bëhet e frikshme, mund Romën dhe tremb Napolin

Juventus është rikthyer kampionja e frikshme e 6 sezoneve të shkuara, pas një strati të dobët këtë vit.

Bardhezinjtë kanë kaluar edhe mbrëmjen e sotme një test shumë të rëndësishëm duke mundur Romën me rezultatin e ngushtë 1 me 0.

Torinezët e dominuan në të gjitha aspektet ndeshjen duke i shkuar shumë pranë golit. Por ai që do të gjente rrugën e rrjetës do të ishte një mbrojtës si Benatia.

Pas kësaj ndeshje Juventus shkon në kuotën e 44 pikëve, vetëm një më pak se Napoli kryesues, 4 më shumë nga Inter në vend të tretë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024379014968872
array(1) { ["section"]=> string(61) "juventus-behet-e-frikshme-mund-romen-dhe-tremb-napolin-104171" }