Juventus fundos Milanin në “San Siro”, Higuain “vret” kuqezinjtë me dy gola

Publikuar tek: sport, më 19:06 28-10-2017 Juventus fundos Milanin në “San Siro”, Higuain “vret” kuqezinjtë me dy gola

Është Juventus, fituesi i përballjes kryesore të javës së 11-të të Serie A me Milanin.

Bardhezinjtë e Alegrit u treguan më të saktë në administrimin e lojës duke shënuar dy herë. Do të ishte Gonazlo Higuain i cili do të shënonte në pjesën e parë që në minutën e 23-të. Pavarsisht se Milan u përpoq të reagonte, por djemtë e Inzagit u treguan të pafuqishëm për të reaguar dhe konkretizuar aksione të rrezikshme.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Higuain i cili do të dyfishonte rezultatin duke shuar shpresat e Milan për të marrë pikë në këtë ndeshje.

Pas kësaj ndeshje Juventus ndodhet përkohësisht në vendin e parë dhe pret përballjet e Inter dhe Napoli që do të luajnë të dielën dhe të hënën.

Ndërsa Milan vazhdon të zhytet sa më shumë në mesin e tabelës dhe tani është në një krizë të gjatë prej një muaji. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020705938339233
array(1) { ["section"]=> string(76) "juventus-fundos-milanin-ne-san-siro-higuain-vret-kuqezinjte-me-dy-gola-97572" }