JUVENTUS futet në histori, zyrtarisht KAMPION Italie për herë të tetë radhazi

Publikuar tek: sport, më 19:02 20-04-2019 JUVENTUS futet në histori, zyrtarisht KAMPION Italie për herë të tetë radhazi

Juventusi arrin të fitoi ndeshjen ndaj Fiorentinës me rezultatin 2-1.

Një fitore që i shpall kampion të Italisë.

Në pjesën e parë miqtë kaluan në avantazh me Milenkovic ndërsa Juventusi përgjigjet me Aleks Sandron dhe një autogol i Pezzellas.

Më këtë fitore, bardhezinjtë fitojnë titullin 5 javë nga fundi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070598125457764
array(1) { ["section"]=> string(83) "juventus-futet-ne-histori-zyrtarisht-kampion-italie-per-here-te-tete-radhazi-161211" }