Juventus i papërmbajtshëm, Higuain ndëshkon ish-skuadrën e tij

Publikuar tek: sport, më 23:04 28-02-2017 Juventus i papërmbajtshëm, Higuain ndëshkon ish-skuadrën e tij

Juventus ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 kundër Napolit, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë.

Bardhezinjtë e drejtuar nga Masimiliano Alegri kanë dhuruar spektakël në shtëpi, teksa përmbysën rezultatin nga 0-1 në 3-1.

Golat për “Zonjën e Vjetër” u shënuan nga Dibala në minutat 47′, 69′ dhe Gonzalo Higuain në minutën 64′. Golin e vetëm për Napolin e shënoi Jose Maria Callejon në minutën 36′. Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave do të luhet në datën 5 prill, në stadiumin “San Paolo”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.080206155776978
array(1) { ["section"]=> string(67) "juventus-i-papermbajtshem-higuain-ndeshkon-ish-skuadren-e-tij-70303" }