Juventus, “klubi më popullor” edhe në Shqipëri

Publikuar tek: sport, më 17:09 24-02-2015 Juventus, “klubi më popullor” edhe në Shqipëri

Sipas të dhënave nga një studim suedez të publikuara në “Wall Street Journal”, tregojnë se Juventus është klubi më popullor në Europë.

Të dhënat janë mbledhur nga 4 milionë tifozë të gjithë botën ku ka rezultuar se “Bianconeri” janë klubi më popullor në 21 nga 45 shtete, përfshirë edhe Shqipërinë.

Juve gjithashtu renditet shumë lart në Evropën Lindore, me tifozët në Rusi, Rumani, Estoni dhe Shqipëri të cilët i japin “Bianconeri” mbështetjen e tyre.

Barcelona ishte e dyta me numrin më të madh të tifozëve pas Juventus, me kryesim në 11 shtete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031851053237915
array(1) { ["section"]=> string(48) "juventus-klubi-me-popullor-edhe-ne-shqiperi-4336" }