Juventus mposht Tottenham dhe shkon në çerekfinalen e ‘Champions’

Publikuar tek: sport, më 22:49 07-03-2018 Juventus mposht Tottenham dhe shkon në çerekfinalen e ‘Champions’

Juventus nuk ka zhgënjyer miliona tifoza në mbarë botën, duke luftuar deri në fund ka mundur të përmbysë rezultatin ndaj Tottenhem falë dy golave të Higuain dhe Dybala.

Bardhezinjve i duhej fitorja pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë. Por megjithëse pjesa e parë e ndeshjes së sotme u mbyll në 1-0 në favor të Tottenhem, shumë shpejt brenda 3 minutash dy gola, në minutën e 64' dhe 67', Juventus ka treguar se nuk është ekip që preferon të qëndrojë jashtë Champions League.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017744064331055
array(1) { ["section"]=> string(70) "juventus-mposht-tottenham-dhe-shkon-ne-cerekfinalen-e-champions-112535" }