Juventus shpallet KAMPION i Italisë

Publikuar tek: sport, më 16:01 06-05-2018 Juventus shpallet KAMPION i Italisë Në festimet e 2017

Dy javë përpara se të mbyllen përballjet në Seria A, fituesi është zyrtarizuar që tani dhe është për të 7-tin vit radhazi, Juventusi.

“Zonja e Vjetër” është shpallur kampione e parakohshme pas barazimit të sotëm mes Napolit me Torinon, një ndeshje që u mbyll me rezultatin 2-2.

Napoli aktualisht në vendin e dytë në Seria A, tashmë nuk e arrin dot titullin kampion.

Sakaq Juventus i ka shtuar murit të kupave të 36-tin titull “Kampion i Italisë”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028671026229858
array(1) { ["section"]=> string(42) "juventus-shpallet-kampion-i-italise-119709" }