Juventus shpallet kampion i Serie A për të pestën herë radhazi

Publikuar tek: sport, më 16:21 25-04-2016 Juventus shpallet kampion i Serie A për të pestën herë radhazi

Bardhezinjtë italian janë shpallur sot kampion të Serie A për herë të pestë radhazi pas humbje së Napolit 1-0 kundër Romës.

Fitorja e së dielës 2-1 ndaj Fiorentinës dhe humbja e Napolit ditën e sotme i dha mundësinë ekipit të Juventusit të mbyllë kampionatin matematikisht 3 javë para përfundimit të tij.

13062280_1378892708804621_8219431821010648625_n.jpg

13051600_1378892785471280_4878659256924750931_n.jpg

13096103_1378892885471270_1655427529556228035_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02230978012085
array(1) { ["section"]=> string(68) "juventus-shpallet-kampion-i-serie-a-per-te-pesten-here-radhazi-38646" }