Juventus shpartallon Dinamon e Zagrebit në shtëpinë e tij, Dortmund i pathyeshëm nga Reali

Publikuar tek: sport, më 22:55 27-09-2016 Juventus shpartallon Dinamon e Zagrebit në shtëpinë e tij, Dortmund i pathyeshëm nga Reali

Juventus ka arritur të fitojë me rezultatin e thellë 4-0 kundër Dinamo Zagrebit.

Bardhezinjtë e Italisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer, teksa e hapën serinë e golave me Pjaniç. Shtatë minuta më vonë Higuain dyfishon rezultatin. Në minutën e 57-të Dybala arrin të shënojë golin e tretë. Semper në minutën e 85-të shënon një autogol duke vulosur në këtë mënyrë fitoren e thellë të juventinëve.

Borussia Dortmund dhe Real Madrid janë ndalur në barazim 2-2, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve në Champions League.

Madrilenët shënuan të parët me Cristiano Ronaldon, por në fund të fraksionit të parë të lojës, Aubameyang barazoi rezultatin. Në pjesën e dytë ishin sërish të besuarit e Zidan që kaluan në avantazh me Varane, por pak minuta para se të mbyllej loja, Schurrle barazoi rezultatin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069921016693115
array(1) { ["section"]=> string(95) "juventus-shpartallon-dinamon-e-zagrebit-ne-shtepine-e-tij-dortmund-i-pathyeshem-nga-reali-54333" }