Juventus vazhdon marshimin, fiton edhe me Atalantën

Publikuar tek: sport, më 23:45 30-01-2018 Juventus vazhdon marshimin, fiton edhe me Atalantën

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Kupës së Italisë, mes Atalantës dhe Juventusit me rezultatin 0-1.

Bardhezinjtë janë shumë pranë kualifikimit për në finalen e Kupës. “Zonja e Vjetër” kaloi e para në avantazh që në minutën e 3, me anë të Higuain.

Në minutën e 25 Atalanta  pati një shans të “artë” teksa arbitri akordoi një penallti, që u humb nga Gomez.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, ndërkohë në fraksionin e dytë pati disa raste për të dyja ekipet, të cilat nuk arritën t’i shndërronin në gola.

U mbyll kështu sfida me rezultatin 0-1, bardhezinjtë që janë favorit për të shkuar në finale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017097949981689
array(1) { ["section"]=> string(57) "juventus-vazhdon-marshimin-fiton-edhe-me-atalanten-108548" }