Ka edhe kështu, ky i ri pagoi një gjobë makine të vitit 201

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:33 07-07-2017 Ka edhe kështu, ky i ri pagoi një gjobë makine të vitit 201

Në Shqipërinë tonë nuk kanë të sour gafat dhe gabimet, që në disa raste kanë sjellë edhe pasoja katastrofike.

Një gafë është edhe rasti i sotëm i denoncuar në redaksinë e newsbomb.al, ku një i ri është paraqitur në Drejtorinë e Policisë Rrugore në Tiranë për të dalë para komisionit, për shkak të një shkeljeje që kishte bërë gjatë qarkullimit me makinë.

Qytetari doli ne komision sipas te gjitha rregullave, pagoi dhe detyrimin e tij, por një gjë i ka bërë përshtypje në faturën e gjobës që ai mori.

Ishte viti i lëshimit të gjobës, ajo çka habiti atë, në gjobë ishte shënuar viti 201 dhe jo 2017. Pa dyshim që është një lapsus, këtë herë pa dëme të mëdha, por frika është se ndoshta një gafë e këtij lloi mund të përsëritet edhe me pasoja më të mëdha për qytetarët. 

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal në Vlorë, bie palma e kalbur dhe zë poshtë nënën me fëmijën
Goditet me sende të forta gazetari investigativ »
Article Logic
Execution time: 0.0087108612060547
array(1) { ["section"]=> string(64) "ka-edhe-keshtu-ky-i-ri-pagoi-nje-gjobe-makine-te-vitit-201-85311" }