Ka mbetur 'rrugëve të Italisë', Rama ia pret shkurt qytetarit: Aty të rrish, është luftë!

Publikuar tek: politike, më 17:40 01-04-2020 Ka mbetur 'rrugëve të Italisë', Rama ia pret shkurt qytetarit: Aty të rrish, është luftë! Kryeministri Edi Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka vijuar komunikimin e tij virtual me shqiptarët që kanë shprehur problemet e tyre në faqen e tij në rrjetet sociale.

Kryeministri ia ka prerë shkurt qytetarit, teksa i ka thënë se kufiri është i mbyllur dhe të qëndrojë atje ku është.

Personi në fjalë shpreh shqetësimin se ka mbetur në Itali dhe nuk ka asnjë përgjigje nga Ambasada në Romë. Rama i është përgjigjur se kufiri është mbyllur dhe duke qenë se lufta me Covid-19 vijon, duhet të qëndrojë aty ku është.

Bashkëbisedimi i Ramës me qytetarin:

Qytetari: Bëj diçka për ne që kemi ngelur eeugëve të Italisë se kam bërë kërkesë në Ambasadë por asnjë përgjigje, jemi në hall kemi familjet që na presin

Edi Rama: Ju do rrini aty ku jeni, se jemi në luftë dhe kufiri është mbyllur

Dy ditët e fundit qeveria shqiptare ka riatdhesuar shume shqiptarë që kishin mbetur jashtë vendit, ndërsa tanimë që kufijtë janë mbyllur, një numër i madh bashkëatdhetarësh vijojnë të mbeten në vende të ndryshme, duke kërkuar ndihmë edhe te kryeministri Rama.

91516311_210932123569029_8056064221462396928_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095808506011963
array(1) { ["section"]=> string(90) "ka-mbetur-rrugeve-te-italise-rama-ia-pret-shkurt-qytetarit-aty-te-rrish-eshte-lufte-200956" }