Ka më shumë se trefishin e popullsisë sonë, por më pak raste të Covid-19; publikohen shifrat e Greqisë

Publikuar tek: rajon, më 18:18 21-01-2021 Ka më shumë se trefishin e popullsisë sonë, por më pak raste të Covid-19; publikohen shifrat e Greqisë Foto ilustruese

Greqia në krahasim me vendet e tjera fqinje e ka përballuar mirë situatën e koronavirusit, me mbyllje të herë pas hershme dhe kufizime që kanë dhënë rezultat.

Me 10 milionë banorë popullsi të regjistruar, Greqia numëron vetëm 506 raste të reja pozitive me koronavirus, ndërkohë që vendi ynë sot kishte 678 raste pozitive.

Greqia në total ka 150.479 të prekur që nga fillimi i pandemisë, ndërsa ne kemi gati 70 mijë.

Në 24 orët e fundit shteti fqinj regjistroi 25 viktima, me një shifër totale prej 5570 humbjesh jete që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë, ALARMOHET qyteti ‘i mbushur’ me shqiptarë, zbulohet pista që po heton policia
Korrupsion dhe mashtrim në vlerën e 250 milionë eurove, zbulohen emrat e shqiptarëve të arrestuar në Itali, nga biznesmeni te gruaja që tregonte për operacionet e policisë »
Article Logic
Execution time: 0.012412071228027
array(1) { ["section"]=> string(107) "ka-me-shume-se-trefishin-e-popullsise-sone-por-me-pak-raste-te-covid-19-publikohen-shifrat-e-greqise-235888" }