Ka miliarda dollarë pasuri por nuk i trembet uraganit katastrofik Irma, ja si e pret (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:00 06-09-2017 Ka miliarda dollarë pasuri por nuk i trembet uraganit katastrofik Irma, ja si e pret (Foto)

Të jesh një biznesmen i sukseshëm shpesh duhet edhe të guxosh, por t’i bësh ballë një prej uraganëve më të rrezikshëm në 100 vitet e fundit, do një lloj tjetër guximi.

Richard Branson duket se i ka të dyja; miliarderi britanik, themelues i kompanisë të famshme Virgin Group, nuk ka pranuar të evakuuohet, por është duke e pritur uraganin e kategorisë 5, Irma, në vilën e tij në ishujt Virgin, transmeton Newsbomb.al.

Ai është “ngujuar” në qilarin e verës në ishullin e tij privat nën shoqërinë e “një grupi të mrekullueshëm të rinjsh dhe të rejash”.

Branson ka treguar se ka shpirt aventurieri, në vitin 2012 ai u bë njeriu më i moshuar që surfon Kanalin Anglez.

rdfhy46uu4u5ju5i.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pretendon se është vajza e Salvador Dalí, del rezultati i analizave të ADN-së
Alarmi, fibrat plastike po kontaminojnë ujin e rubinetit në të gjithë botën »
Article Logic
Execution time: 0.011153936386108
array(1) { ["section"]=> string(94) "ka-miliarda-dollare-pasuri-por-nuk-i-trembet-uraganit-katastrofik-irma-ja-si-e-pret-foto-91394" }