Kadastra e Korçës mbyll dyert për qytetarët, 8 punonjës infektohen me Covid-19, gjithë stafi vetëkarantinohet

Publikuar tek: aktualitet, më 06:27 22-10-2020 Kadastra e Korçës mbyll dyert për qytetarët, 8 punonjës infektohen me Covid-19, gjithë stafi vetëkarantinohet Foto ilustruese

8 punonjës të Kadastrës së Korçës kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Mësohet se sapo punonjësit janë konfirmuar pozitivë, është marrë vendimi që Drejtoria Vendore e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Korçë të pezullojë punën dhe të mbyll dyert për qytetarët. Më datë 15 tetor kanë dalë me Covid-19 dy punonjës të cilët janë vetëkarantinuar.

Ndërkohë, disa punonjëës të tjerë kanë shfaqur shenja të Covid-19 dhe menjëherë u është marrë tamponi, ku bëhet me dije se janë konfirmuar pozitivë dhe 6 punonjës të tjerë. Si pasojë e numrit të lartë të të infektuarëve (8), u është marrë tamponi kontakteve të drejtpërdrejta të tyre, kurse pjesa tjetër e stafit është vetëkarantinuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djali i Remzi Hoxhës tregon si e mashtruan: Morën 15 mijë euro dhe na sollën eshtrat e një qeni
Kthjellime dhe vranësira të lehta, mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër »
Article Logic
Execution time: 0.011943101882935
array(1) { ["section"]=> string(114) "kadastra-e-korces-mbyll-dyert-per-qytetaret-8-punonjes-infektohen-me-covid-19-gjithe-stafi-vetekarantinohet-224661" }