Kadillaku i së ardhmes do…fluturojë (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:32 13-01-2021 Kadillaku i së ardhmes do…fluturojë (Video) Cadillac eVTOL

Makina ikonike e luksit amerikan, Cadillac do të shndërrohet në një mjet futuristik të transportit ajror.

General Motors ka prezantuar së fundmi prototipin e “makinës” të së ardhmes, që premton të shmangë trafikun duke fluturuar.

Prototipi eVTOL do të jetë me katër helika të furnizuara nga një motor elektronik me fuqi 90kWh, duke i dhënë mundësinë të ngrihet vertikalisht, të fluturojë dhe më pas të ulet në destinacion. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I riu afrikan humb jetën në stacionin e policisë, protestuesit i vënë flakën kryeqytetit belg (VIDEO)
Shteti aziatik 'lëviz' kundër rrymës në luftën me Covid-19, të parët që vaksinohen janë të rinjtë (ARSYEJA) »
Article Logic
Execution time: 0.010545969009399
array(1) { ["section"]=> string(48) "kadillaku-i-se-ardhmes-do-fluturoje-video-234868" }