Kakavijë, sekuestrohen 12 kg mariuanë të fshehura në makinë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 29-03-2015 Kakavijë, sekuestrohen 12 kg mariuanë të fshehura në makinë

Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar gjatë kontrollit të automjetit tip Nissan në pronësi të 33 vjeçarit Elton Çako, 12.5 kg mariuanë me destinacion Greqinë.

Nga kontrolli i policisë në brendësi të shasisë të makinës u gjetën  4 pako lëndë narkotike çokollatë e dyshuar si mariuane me peshë totale 1.9 kg dhe dhe 5 pako prej 10 gk me lëndë narkotike mariuanë. 33 vjeçari me banim në Fier është shoqëruar në ambjentet e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Gjirokastër dhe akuzohet për veprën penale “trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijon aksioni Polici-OSHEE, arrestohen 13 persona, shpallen në kërkim 21 të tjerë
Gjirokastër, arrestohen dy persona për armëmbajtje pa leje »
Article Logic
Execution time: 0.011564970016479
array(1) { ["section"]=> string(63) "kakavije-sekuestrohen-12-kg-mariuane-te-fshehura-ne-makine-7242" }