Kalendari rezervon surpriza, njihuni me supersfidat e javës së 29-të në SUPERIORE

Publikuar tek: sport, më 23:03 09-04-2018 Kalendari rezervon surpriza, njihuni me supersfidat e javës së 29-të në SUPERIORE Foto ilustruese

Me ndeshjen Flamurtari-Skënderbeu, 0-3 u mbyll java e 29 e Superiores. Por Superiorja do të rikthehet sërish këtë javë, ndërsa kalendari rezervon surpriza.

Kryesfida e javës do të jetë ajo mes Kukësit dhe Partizanit, që do të luhet në “Zeqir Ymeri”.

Të dyja skuadrat luftojnë për Europën, me kuksianët që kërkojnë të ruajnë diferencën dhe me Partizanin që kërkon vendin e dytë. Sfidë tjetër e rëndësishme do të jetë dhe ajo mes  Teutës dhe Vllaznisë, që luftojnë për mbijetesë.

Të gjitha sfidat:

FK Kukesi – KF Partizani

KF Teuta – KF Vllaznia

FC Lushnja – Flamurtari FC

KF Skenderbeu – FK Kamza

KS Luftëtari – KF Laçi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031316041946411
array(1) { ["section"]=> string(87) "kalendari-rezervon-surpriza-njihuni-me-supersfidat-e-javes-se-29-te-ne-superiore-116301" }