Kalimi i PDIU në opozitë, reagon Kryemadhi: Do të ketë dhe parti të tjera

Publikuar tek: barometri, më 07:21 12-09-2018 Kalimi i PDIU në opozitë, reagon Kryemadhi: Do të ketë dhe parti të tjera

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka folur për herë të parë për kalimin e PDIU në frontin opozitar.

 

“Përshëndes vendimin e PDIU, ndihem entuziaste sepse opozitës tashmë do t’ i bashkohen më shumë se 70 mijë vota, por do të ketë dhe parti të tjera që do t’i bashkohen frontit opozitar”, ka thënë Kryemadhi.

Gjatë ditës së sotme Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi ka deklaruar shkëputjen përfundimtare nga koalicioni me PS, pasi anëtarët e Këshillit Kombëtar e kanë mandatuar për një marrëveshje me Lulzim Bashën.

Gjithashtu, duke folur për rradhët e gjata në dyqanet që shesin dekodera, Kryemadhi tha se ata që dolën në radhë, janë ata që shohin telenovelat dhe jo edicionet e lajmeve.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021142959594727
array(1) { ["section"]=> string(78) "kalimi-i-pdiu-ne-opozite-reagon-kryemadhi-do-te-kete-dhe-parti-te-tjera-134014" }