Kallëzohet penalisht ish-kryeministri Sali Berisha

Publikuar tek: aktualitet, më 15:49 30-03-2017 Kallëzohet penalisht ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha është kallëzuar penalisht në Prokurorinë e Përgjithshme për një sërë shkeljesh.

Berisha është kallëzuar nga juristi i “OSHEE”, Romeo Karaj, për “mashtrim, shpërdorim detyre dhe ushtrim ndikimi”, lidhur me negociatat për privatizimin e OSSH pesë vite më parë. Karaj ka kallëzuar penalisht edhe ish-ministrin Genc Ruli, Sherefedin Shehu si dhe 15 ish-zyrtarë të tjerë për "shkelje të barazisë në tendera, pastrim parash". (Vijon...)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “T'i dorëzoni brenda natës së 15 prillit”, ultimatumi i Haki Çakos për policët
Brenda një viti njëmijë probleme me drejtësinë, arrestohet te “Uji i Ftohtë” i tmerrshmi i Vlorës »
Article Logic
Execution time: 0.012982845306396
array(1) { ["section"]=> string(56) "kallezohet-penalisht-ish-kryeministri-sali-berisha-73608" }