Kalorës nga gjithë Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi ‘zbarkojnë’ të shtunën në Darëzezë, ja çfarë aktiviteti që do zhvillohet për herë të parë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:06 28-10-2020 Kalorës nga gjithë Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi ‘zbarkojnë’ të shtunën në Darëzezë, ja çfarë aktiviteti që do zhvillohet për herë të parë Pamje te shperndara nga ministri Klosi

Dhjetëra kalorës nga gjithë Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi do “të zbarkojnë” të shtunën në Fier, për një aktivitet të ri turistik që zhvillohet për herë të parë në Shqipëri.

Ministri Blendi Klosi shkruan se për herë të parë bregdetit shqiptar i shtohet dhe një produkt i ri turistik, gara me kuaj. Këtë të shtunë bregdeti i Darëzezës në Fier do të jetë i gjithi i kalorësve.

“Bregdeti, shtohet një produkt turistik i ri. Për herë të parë, bregdeti i Fierit, Darëzeza, do të shndërrohet në një "pistë" hipizmi. Gara nis të shtunën, ku bashkohen kalorës nga e gjithë Shqipëria, Kosova e Mali i Zi”, shkruan ministri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mesazh grave naftëtare: Mbyllni grevën dhe ulemi qajmë hallin! Po punojmë për të rindezur rafinerinë
Fakulteti i Gjuhëve të Huaja njoftim zyrtar: Me 2 nëntor hapet universiteti, ja si do të zhvillohet mësimi »
Article Logic
Execution time: 0.011534929275513
array(1) { ["section"]=> string(143) "kalores-nga-gjithe-shqiperia-kosova-dhe-mali-i-zi-zbarkojne-te-shtunen-ne-darezeze-ja-cfare-aktiviteti-qe-do-zhvillohet-per-here-te-pare-225469" }