Kaluan ilegalisht në Shqipëri, ndalohen 37 emigrantë dhe nisen drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:12 06-02-2020 Kaluan ilegalisht në Shqipëri, ndalohen 37 emigrantë dhe nisen drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë Ilustruese

Policia e Korçës ka ndaluar 37 emigrantë të paligjshëm në fshatrat kufitarë.

 

Emigrantët ishin afganë dhe sirianë të cilët kishin kaluar nga Greqia për t'u futur në shtetin tonë.

Ndërkaq pasi dhanë deklaratën në piolici ata janë nisur drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

Kujtojmë se kohët e fundit, Shqipëria është kthyer në një rrugë kalim që përdoret nga emigrantët e paligjshëm të cilët janë  të ardhur kkyesisht nga Siria dhe Afganistani për të kaluar më pas drejt vendeve të Bashkimit Evropian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gëlltiti qesen me drogë sa pa policinë, blutë aksion në Tiranë: Arrestohen 5 persona për 24 orë
Denoncimi: U zbulua nga DEA, lirohet trafikanti i dënuar me 15 vite burg, u paguan 150 mijë euro... »
Article Logic
Execution time: 0.010877847671509
array(1) { ["section"]=> string(109) "kaluan-ilegalisht-ne-shqiperi-ndalohen-37-emigrante-dhe-nisen-drejt-qendres-se-azilkerkuesve-ne-tirane-194293" }