Kamikazi hedh veten në erë, vret 12 persona

Publikuar tek: bota, më 16:33 24-07-2016 Kamikazi hedh veten në erë, vret 12 persona

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe 32 të tjerë janë plagosur pasi një kamikaz ka hëdhur veten në erë në një pikë kontrolli të policisë në kryeqytetin irakian, Bagdad.

Mësohet se 3 prej personave që kanë humbur jetën janë policë dhe 8 të tjerë civilë.

Ngjarja ka ndodhur në një pikë kontrolli në Kadhimiyah, por ende askush nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025270938873291
array(1) { ["section"]=> string(48) "kamikazi-hedh-veten-ne-ere-vret-12-persona-47587" }