Kamikazi shpërthen pranë autobusit, 3 ushtarë humbin jetën në Afghanistan, 14 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 11:27 08-02-2016 Kamikazi shpërthen pranë autobusit, 3 ushtarë humbin jetën në Afghanistan, 14 të plagosur

Kamikazi shpërthen pranë autobusit në Afghanistan i cili transportonte ushtarë. Nga ky sulmi 3 nga ata kanë humbur jetën, ndërsa 14 persona të tjerë janë plagosur.

Ai kishte veshur një jelek me materiale eksplozive dhe vendosë të shpërthente pranë autobusit ndërkohë që ai ishte në lëvizje dhe transportonte ushtarë të Adghanistanit. Nga sulmi kanë humbur jetën 3 ushtarë, ndërsa 14 te tjerë janë plagosur rëndë.

Talibanët kanë marrë përsipër përgjegjësinë e sulmit me një deklaratë që kanë publikuar në internet. Ata kanë informuar se kamikazi ka qenë banues i zonës Uardak, që ndodhet afër kryeqytetit, Kabul.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Leopardi futet në shkollë, sulmon dhe plagos 6 persona (VIDEO)
Shoferi i nevrikosur përplas dy herë makinën para tij, shtyp njerëzit përreth dhe arratiset (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011833190917969
array(1) { ["section"]=> string(93) "kamikazi-shperthen-prane-autobuzit-3-ushtare-humbin-jeten-ne-afghanistan-14-te-plagosur-32027" }