Kamioni përplas për vdekje 70 persona në Nice të Francës, dhjetëra të plagosur (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 22:14 14-07-2016 Kamioni përplas për vdekje 70 persona në Nice të Francës, dhjetëra të plagosur (Foto-Video)

Një kamion është përplasur me turmën e njerëzve në qytetin Nice të Francës duke shkaktuar të paktën 70 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Promenade des Anglais të Nices ku fillimisht është raportuar për një makinë të përplasur dhe të shtëna me armë. Njerëz të shumtë janë parë të vrapojnë të përfshirë nga paniku në rrugët e qytetit.

sdfsdf446reenshot_1_copy.jpg

Qindra njerëz ishin mbledhur në qendrën turistike për festën kombëtsre të 14 Korrikut por janë përplasur brutalisht nga një kamion. Është ende e paqartë nëse bëhet fjalë për një aksident tragjik apo një veprim të qëllimshëm. Në xhamin e parë të kamionit shihen virmat e plumbave.

asdsweweeenshot_1.jpg

dfgrrrrnshot_1.jpg

fg54r4544hot_1.jpg

df44444enshot_1.jpg

Forca të shumta policie dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kapën duke ngrënë ushqimet e lëna nga klientët, shkarkohen 17 kamarierë
Ndryshon "Libri i bardhë", ushtria e Ursula von der Leyen do rrisë ndikimin e saj në botë »
Article Logic
Execution time: 0.011916160583496
array(1) { ["section"]=> string(104) "kamioni-perplas-per-vdekje-te-pakten-15-persona-ne-nice-te-frances-dhjetera-te-plagosur-foto-video-46634" }