Kampionati Europian i Peshëngritjes, kush janë 7 përfaqësuesit e Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 12:10 16-02-2018 Kampionati Europian i Peshëngritjes, kush janë 7 përfaqësuesit e Shqipërisë

Në Kampionatin Europian të Peshëngritjes i cili do zhvillohet në Bukuresht dhe do të çelë siparin e tij në datën 26 mars, Shqipëria do përfaqësohet nga shtatë sportistë. Bëhet fjalë për një pershëngritëse femër dhe gjashtë meshkuj.

Evangjeli Veli, për femra dhe për meshkuj Romario Avdiraj, Arber Çercizi, Briken Çalja, Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj si dhe Krenar Shoraj, janë emrat që do përfaqësojnë flamurin tonë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes.

Lista e sportistëve që do të marrin pjesë është konfirmuar nga Federata Europiane e Peshëngritjes. Kujtojmë që sportistët shqiptarë do të jenë të pranishme në kryeqytetin e Rumanisë, pavarësisht skandalit të dopingut, me Romela Begajn pak javë më parë, ku Begaj humbi medaljen e artë dhe të argjendtë në Botërorin e zhvilluar në SHBA.newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024279832839966
array(1) { ["section"]=> string(81) "kampionati-europian-i-peshengritjes-kush-jane-7-perfaqesuesit-e-shqiperise-110447" }