Kampionë për herë të parë, presidenti i Kukësit shpërblen me 100 mijë euro stafin dhe lojtarët

Publikuar tek: sport, më 09:56 21-05-2017 Kampionë për herë të parë, presidenti i Kukësit shpërblen me 100 mijë euro stafin dhe lojtarët

Skuadra e Kukësit shkruajti dje historinë pasi u shpall për herë të parë kampione e Shqipërisë.

Në një kampionat të cilit nuk i dihej fundi, goleadori Pero Pejiç e vulosi dje se këtë vit i takonte verilindorëve.

Përveç gëzimit të madh nga fitorja, kuksianët kanë të drejtë të jenë akoma më të lumtur dhe të festojnë sërish pasi presidenti Safet Gjici ka vendosur 100 mijë euro premio për stafin dhe lojtarët.

Kujtojmë që Gjici ka përdorur shpesh metodën e shpërblimeve për lojtarët e tij, ashtu siç edhe i ka kritikuar në momente të sezonit kur nuk kanë bërë atë që duhet.

Në ditët në vijim, skuadrës do t'i jepet dhe kjo premio e premtuar nga presidenti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023977994918823
array(1) { ["section"]=> string(99) "kampione-per-here-te-pare-presidenti-i-kukesit-shperblen-me-100-mije-euro-stafin-dhe-lojtaret-79398" }