Kampioni i Europës në peshëngritje shpallet ‘Qytetar Nderi’ në Cërrik

Publikuar tek: sport, më 14:28 04-10-2018 Kampioni i Europës në peshëngritje shpallet ‘Qytetar Nderi’ në Cërrik

Peshëngritësi, Briken Calja, shpallet 'Qytetar Nderi' i Cërrikut.

Çmimi iu akordua në një ceremoni në ambientet e Bashkisë nga kryebashkiaku Altin Toska.

“Brikeni ka përfaqësuar jo vetëm bashkinë Cërrik por gjithë kombin shqiptar. Ftoj të gjithë klasën politike të mbështesin sportin e peshëngritjes, të mbështesin Brikenin sepse në një kohë që prodhojmë vetëm emigrantë ilegalë është Brikeni që shkon dhe na merr medalje ari dhe na i sjell në Shqipëri. Këshilli bashkiak në mënyrë simbolike i jep edhe një çmim prej 100 mijë lekë të reja”, është shprehur kryebashkiaku.

Në mars të këtij viti, shtangisti Briken Calja u shpall kampioni më i ri i Europës në peshëngritje, pasi shkëlqyeu në turneun e Bukureshtit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009030818939209
array(1) { ["section"]=> string(74) "kampioni-i-europes-ne-peshengritje-shpallet-qytetar-nderi-ne-cerrik-136627" }