Kampusi i Apple drejt përfundimit, ja si duket sot (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:43 01-07-2016 Kampusi i Apple drejt përfundimit, ja si duket sot (Video)

Një parking gjigand pesë katësh po ndërtohet buzë autostradës në Cupertino, Kaliforni, por vetëm disa metra më tej ngrihet një tjetër kryevepër e inxhinierisë, kampusi i ri i Apple.

I pagëzuar si “anija kozmike” prej formës rrethore, kampusi do të kushtojë plot 5 miliard dollarë për t’u ndërtuar plotësisht dhe siç tha Steve Jobs dikur “do të jetë ndërtesa me zyra më e bukur në botë.

Ja se si duket tani, vetëm 6 muaj nga përfundimi:

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011988878250122
array(1) { ["section"]=> string(61) "kampusi-i-apple-drejt-perfundimit-ja-si-duket-sot-video-45228" }