Kamza si Tirana, pas katër vitesh fillon reformën për lirimin e trotuareve nga ambulantët

Publikuar tek: aktualitet, më 16:58 20-10-2019 Kamza si Tirana, pas katër vitesh fillon reformën për lirimin e trotuareve nga ambulantët

Policia Bashkiake e Kamzës ka nisur pas katër vitesh reformën që zbatoi Bashkia e Tiranës për lirimin e trotuareve nga ambulantët.

Lajmin e ka dhënë në ‘Facebook’, kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli, i cili shprehet se është e dielë por jo për Policinë Bashkiake Kamëz.

Sipas Sulit, lirimi i tortuareve për këmbësorët janë prioritare, pa lënë pas monitorimin dhe anagazhimin për krijimin e një mjedisi tjetër për shitësit ambulantë.

Statusi i plotë:

E dielë, por jo për Policinë Bashkiake Kamëz!

Lirimi i tortuareve për këmbësorët janë prioritare, pa lënë pas monitorimin dhe anagzhimin për krijimin e një mjedisi tjetër për shitësit ambulantë!

Bravo Policia Bashkiake  për punën e pareshtur për sigurimin e mbarëvajtjes së qytetit !

Pamjet e mëposhtme tregojnë qartë ndryshimin nga dje në sot!

73026948_2452330058149351_4538664152691900416_n.jpg

74588704_2452330148149342_3065865973643870208_n.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026612997055054
array(1) { ["section"]=> string(95) "kamza-si-tirana-pas-kater-vitesh-fillon-reformen-per-lirimin-e-trotuareve-nga-ambulantet-182806" }