Kanabisi bën mrekulli, tre fëmijë, me epilepsi, kancer dhe autizëm, trajtohen me të dhe ja efektet pozitive (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:17 01-06-2017 Kanabisi bën mrekulli, tre fëmijë, me epilepsi, kancer dhe autizëm, trajtohen me të dhe ja efektet pozitive (Video)

Teoritë se kanabisi mund të shërbejë si kurë ndaj një sërë sëmundjesh, përfshi edhe ato të pashërueshme, janë shtuar së tepërmi kohët e fundit.

Por paralelisht me studimet e shkencëtarëve në këtë drejtim, njerëz në mbarë botën kanë nisur ta përdorin kanabisin dhe vajin e kanabisit për trajtim vetjak apo të familjarëve.

Edhe kjo video tregon rastin e tre fëmijëve, njëri me epilepsi, kancer dhe autizëm, dhe që sipas prindërve të tyre që nuk kanë humbur shpresën, trajtimi me kanabis po jep rezultate.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011425971984863
array(1) { ["section"]=> string(115) "kanabisi-ben-mrekulli-tre-femije-me-epilepsi-kancer-dhe-autizem-trajtohen-me-te-dhe-ja-efektet-pozitive-video-80856" }