Kanadaja heq vizat për 2 shtete të Ballkanit

Publikuar tek: bota, më 13:14 02-12-2017 Kanadaja heq vizat për 2 shtete të Ballkanit

Kanadaja heq vizat për qytetarët e Bullgarisë dhe Rumanisë.

Një njoftim të tillë e bëri Ministria për Shtetësi dhe Migrim në Kanada, ku pas bisedimeve me delegacionet e nivelit të lartë të të dyja shteteve që nga viti 2014, morën vendimin për heqjen e vizave.

Me këtë vendim rumunët dhe bullgarët do të mund të hyjnë pa viza në Kanada, për akomodime apo pë vizita te familjarët deri në 6 muaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E tmerrshme! Prindërit fusin në mikrovalë foshnjën 4 muajshe
Super-Hëna e parë (dhe e fundit) e këtij viti shfaqet nesër, si ndikon në batica »
Article Logic
Execution time: 0.010401964187622
array(1) { ["section"]=> string(51) "kanadaja-heq-vizat-per-2-shtete-te-ballkanit-101660" }