Kancelari i Austrisë: Jemi skeptikë për ushtrinë kosovare

Publikuar tek: rajon, më 12:25 06-11-2018 Kancelari i Austrisë: Jemi skeptikë për ushtrinë kosovare

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij është skeptik sa i përket transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës.

 

“Sa i përket Ushtrisë së Kosovës jemi skeptik”, ka thënë Kurz pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi në Prishtinë.

Presim që këtu të ketë një dialog të rregullt më të gjithë partnerët ndërkombëtar sepse ka shumë nevojë për më shumë kujdes. Presim që në rajon të merrem masa që ofrojnë më shumë stabilitet dhe jo që çojnë në destabilizim”, është shprehur Kurz lidhur me këtë çështje. /newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03076696395874
array(1) { ["section"]=> string(63) "kancelari-i-austrise-jemi-skeptike-per-ushtrine-kosovare-140445" }