Kanceri nuk ndalet, humb jetën aktorja e famshme

Publikuar tek: kulture-art, më 19:31 29-05-2018 Kanceri nuk ndalet, humb jetën aktorja e famshme Cornelia Frances

Ajo u diagnostifikua me kancer në fshikëz vetëm një vit më parë, ndërkohë që sot është bërë i ditur lajmi se nuk arriti të fitojë këtë betejë.

Bëhet fjalë për Cornelia Frances, aktoren australiane që luajti si Morag Bellingham te “Home and Away”, e cila është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare.

Frances vdiq ditën e hënë pas një kohe të gjatë në spital e rrethuar nga familja dhe miqtë.

Edhe pse ajo kishte lindur në Liverpool, emigroi në Australi në vitin 1970 aty ku karriera e saj aktive lulëzoi.

download_5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074081420898438
array(1) { ["section"]=> string(54) "kanceri-nuk-ndalet-humb-jeten-aktorja-e-famshme-122557" }