Kandidat nga radhët e Demokratëve, Beto O'Rourke ndërpret fushatën presidenciale

Publikuar tek: bota, më 23:07 02-11-2019 Kandidat nga radhët e Demokratëve, Beto O'Rourke ndërpret fushatën presidenciale Kandidati demokrat Beto O'Rourke

Kandidati demokrat në garën për president i SHBA, Beto O'Rourke, ka lajmëruar dje se ka ndërprerë fushatën.

O’Rourke është shprehur për mediat amerikane se fushata e tij nuk kishte burime për të vazhduar garën për të marrë emërimin si kandidat presidencial i partisë demokrate.

"Shërbimi im për vendin nuk do të jetë si kandidat apo si i emëruar. Ta pranosh këtë tani është në interesin më të mirë të kësaj fushate; është në interesin më të mirë të kësaj partie ndërsa ne kërkojmë të bashkohemi rreth një kandidati; dhe është në të mirë të interesave të vendit, "shkroi O'Rourke në një postim në Twitter.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011941909790039
array(1) { ["section"]=> string(86) "kandidat-nga-radhet-e-demokrateve-beto-o-rourke-nderpret-fushaten-presidenciale-184502" }