Kandidatët/ Clinton: Edhe pas kësaj nate të errët, Parisi mbetet qyteti i dritës. Trump: U thashë të bombardonin fushat naftëmbajtëse të ISIS, më tallën

Publikuar tek: bota, më 22:19 14-11-2015 Kandidatët/ Clinton: Edhe pas kësaj nate të errët, Parisi mbetet qyteti i dritës. Trump: U thashë të bombardonin fushat naftëmbajtëse të ISIS, më tallën

Këto janë qëndrimet e kandidatëve për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton e Donald Trump pas sulmeve që goditën Parisin . Për Hillary Clinton “Edhe pas kësaj nate të errët, Parisi mbetet qyteti i dritës”, ndërsa Trump thotë se nuk e dëgjuan dhe u tallën me të kur u tha të bombardonin fushat naftëmbajtëse të ISIS.

Hillary Clinton:

“Të gjitha lutjet tona janë me popullin e Francës. Ne duhet të qëndrojmë krah për krah në çdo hap të rrugës me Francën dhe aleatët tanë në mbarë botën për të zhvilluar dhe për të fituar luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

Edhe pas kësaj nate të errët, Parisi mbetet qyteti i dritës. Asnjë sulm terrorist do të zbehtë kurrë shpirtin e popullit francez apo angazhimin tonë të përbashkët ndaj vlerave demokratike që ne ndajmë”

Donald Trump:

“Ata qeshën me mua kur i thashë ttë bombardonin fushat naftëmbajtëse të ISIS. Tani ata nuk janë duke qeshur dhe po bëjnë atë që unë thashë”.

clinton1.jpg

trump.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012902021408081
array(1) { ["section"]=> string(152) "kandidatet-clinton-edhe-pas-kesaj-nate-te-erret-parisi-mbetet-qyteti-i-drites-trump-u-thashe-te-bombardonin-fushat-naftembajtese-te-isis-me-tallen-25443" }