Kandidati i pavarur Tafaj: Do krijoj një drejtori për zhvillimin e ekonomisë, sfidë konflikti për pronën

Publikuar tek: politike, më 12:22 09-06-2015 Kandidati i pavarur Tafaj: Do krijoj një drejtori për zhvillimin e ekonomisë, sfidë konflikti për pronën Arben Tafaj, kandidat i pavarur për Tiranën

Kandidati i pavarur Arben Tafaj vetëm pak ditë para zgjedhjeve ka pasqyruar para mediave programin e tij për Tiranën. Tafaj tha se sfida kryesore mbetet konflikti i pazgjidhur i pronës e ndërsa premtoi krijimin e një drejtorie për planifikimin dhe zhvillimin ekonomik.

Kandidati i pavarur theksoi se do të ndërtojë një impiant të ujërave të zeza por për këtë tha se duhet garancia e qeverisë për shkak të kostos së lartë.

“Sfida kryesore më e madhe mbeten konfliktet e pazgjidhura të pronës unë do krijoj një drejtori të fuqishme për planifikimin dhe zhvillimin e rkonomisë. Ndërtimi i një impianti të ujërave të zeza është një tjetër sfidë por kjo kërkon garanci nga qeveria sepe kërkon kosto të mëdh”, tha Tafaj duke shtuar se do të ketë si  përparësi infrastrukturën lokale. Tafaj kandidon si i pavarur  përballë Veliajt, Kosovës, Bojaxhiut dhe Gurit .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010126113891602
array(1) { ["section"]=> string(108) "kandidati-i-pavarur-tafaj-do-krijoj-nje-drejtori-per-zhvillimin-e-ekonomise-sfide-konflikti-per-pronen-13082" }