Kandidati i PD-së në Finiq merr vetëm një votë…dhe atë nga dora e tij

Publikuar tek: politike, më 12:08 23-06-2015 Kandidati i PD-së në Finiq merr vetëm një votë…dhe atë nga dora e tij

“Këtu ka tradhëti”, kjo është shprehja që të vjen menjëherë në mendje po të shohësh rezultatin e zgjdhjeve në bashkinë e Finiqit. Kandidati i Partisë Demokratike ka marrë vetëm një votë duke e bërë “qesharake” pjesëmarrjen e tij në garë. Me sa duket kjo votë ka qenë vetëm e tija. Pavarësisht se emri i tij gjendej në listën zgjedhore, as familjarët nuk kanë preferuar “të djegin” votën, për të mbështetur të afërmin e tyre, pavarësisht se ai u tërhoq nga gara. Lefter Karajani u tërhoq nga  gara dy ditë para zgjedhjeve për arsye familjare, siç argumentoi ai, megjithatë KQZ- nuk bëri çregjistrimin e tij nga lista, kshu që de jure ai ishte në garë dhe nëse do kishte pasur dashamirës edhe mund t’ia kishin dhënë ndonjë votë, ndonëse kjo e fundit vlen shumë në të gjitha këndvështrimet dhe askush nuk ka preferuar ta çojë dëm.

lefteri 700x357

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.021868944168091
array(1) { ["section"]=> string(75) "kandidati-i-pd-se-ne-finiq-merr-vetem-nje-vote-dhe-ate-nga-dora-e-tij-14410" }