Kandidati Republikan për President, Trump sulmon Hillary Clinton: Gënjeshtare e klasit botëror

Publikuar tek: bota, më 10:36 23-06-2016 Kandidati Republikan për President, Trump sulmon Hillary Clinton: Gënjeshtare e klasit botëror

Kandidati Republikan për President, Donald Trump,është vënë në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratës së tij ndaj kundërshtares Hillary Clinton duke e quajtur atë si kandidaten më të korruptuar në SHBA.

Trump ka thënë se Clinton është një “gënjeshtare e klasit botëror”, që ka përsosur aftësitë e saj në “politikën e fitimit”, ndërkohë që ishte sekretare e shtetit.

Këto fjalë kanë ardhur pas deklaratës së Clinton, e cila thoshte se Trump do të thotë “zgjedhje të rrezikshme dhe se ai nuk ka përvojë politike për të qenë President i SHBA”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019423007965088
array(1) { ["section"]=> string(98) "kandidati-republikan-per-president-trump-sulmon-hillary-clinton-genjeshtare-e-klasit-boteror-44342" }