Kandidim përballë Metës për kryetar të LSI-së? Përgjigjet Kryemadhi: Ilir Meta është FERRARI, Rama ‘CINQUECENTO’...

Publikuar tek: politike, më 17:27 10-10-2020 Kandidim përballë Metës për kryetar të LSI-së? Përgjigjet Kryemadhi: Ilir Meta është FERRARI, Rama ‘CINQUECENTO’... Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme për kryetare të kësaj partie, edhe nëse kthehet presidenti Meta.

“Monika Kryemadhi do të rikandidojë për kryetare të LSI-së, në 21 nëntor. Ne do të fusim votimin online që nëpërmjet kodit të kartës do të kenë mundësi të votojnë edhe për kryetarin e partisë.
LSI sloganin e saj e ka të qartë: “Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve”. Sfida kryesore është si të ndalojmë shpopullimin dhe të rikthejmë shqiptarët”, tha Kryemadhi.

E pyetur nëse do të jetë kandidate për kryeministre nëse opozita fiton zgjedhjet, Kryemadhi është shprehur se ka një marrëveshje me PD-në, ndaj kryeministër do të jetë Lulzim Basha.
 
“Zoti Basha është përfaqësuesi i opozitës për të qenë kryeministër i ardhshëm. Kjo është shumë e qartë dhe e thjeshtë, kemi nënshkruar një marrëveshje”, tha kryetarja e LSI-së në "Kjo Javë".

Për sa i përket replikave ndërmjet Ramës dhe Metës, Kryemadhi e ka krahasuar presidentin me një Ferrari, ndërsa kryeministrin me një “Cinquecento” dhe drejt pensionit.

“Mendoj se reagimet e Presidentit vijnë si rezultat që provokimet e Edi Ramës që janë jashtë çdo lloj llogjike morale. Meta reagimet e tij i ka shumë të buta për atë çfarë ka ndodhur.
Ilir Meta është 50 vjeç dhe është Ferrari, Rama është  “cinquecento”,po vete 60 vjeç, drejt pensionit”, shtoi Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në një listë me PD? Përgjigjet Kryemadhi; tregon çfarë ka të përbashkët dhe ku ndahet me Bashën për programet politike
Përfundon votimi i PD-së në qarkun e Tiranës, DEMOKRATËT e KAMZËS “braktisin” Partinë »
Article Logic
Execution time: 0.012151002883911
array(1) { ["section"]=> string(114) "kandidim-perballe-metes-per-kryetar-te-lsi-se-pergjigjet-kryemadhi-ilir-meta-eshte-ferrari-rama-cinquecento-223357" }