Kandidon në rangjet më të larta, Armand DUKA jep lajmin: Shpresoj të më mbështesin

Publikuar tek: sport, më 15:59 11-12-2018 Kandidon në rangjet më të larta, Armand DUKA jep lajmin: Shpresoj të më mbështesin Armand Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka kërkon të zërë njërin prej vendeve në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s.

Kreu i FSHF-së e dha lajmin në Instagram, ku bëri me dije se mbledhja e radhës do të mbahet në 7 shkurt të vitit të ardhshëm në Romë, Itali.

“Miqtë e mi!
Do të jem një nga kandidatët për Anetar të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Shpresoj që në Kongresin e 43-të  që do të mbahet në Romë në 7 shkurt 2019, të ketë sa më shumë federata mbështetëse.
Kandidoj me dëshirën për të përfaqësuar futbollin shqiptar dhe interesat e federatave të vogla në organin më të lartë të futbollit Europian.”/ newsport.al

duka-741x1024.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Shpresojmë që Barcelona të na japë një dorë', te Interi i 'tremben' kualifikimit
»
Article Logic
Execution time: 0.0089130401611328
array(1) { ["section"]=> string(87) "kandidon-ne-rangjet-me-te-larta-armand-duka-jep-lajmin-shpresoj-te-me-mbeshtesin-144752" }