Kandidon për deputete, flet për herë të parë aktorja e njohur shqiptare: Në asnjë moment përpara s’e kam menduar…(E plotë)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:58 19-01-2021 Kandidon për deputete, flet për herë të parë aktorja e njohur shqiptare: Në asnjë moment përpara s’e kam menduar…(E plotë)

Aktorja shqiptare, Adriana Matoshi pak ditë më parë ka lajmëruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme.

Ajo është përfshirë në listën e kandidatëve për deputet të Partisë Vetëvendosje.

Ndërkohë në një intervistë të dhënë së fundmi ajo ka treguar se nuk e ka pasur kurrë këtë si synim në jetë.

Megjithatë ajo është shprehur se kandidimi si deputete erdhi si rezultat i zhgënjimit si qytetar i thjeshtë, si nënë e gjithashtu edhe si artiste.

“Së pari, në asnjë moment përpara nuk e kam menduar dhe as nuk kam pasur synim apo ambicie për me qenë politikane e ardhshme, me të tregu të drejtën as nuk e kam menduar dhe akoma nuk jam duke besuar se jam këtu ku jam. Por, angazhimi im në këtë rrugëtim që është shumë i vështirë me plot sfida ka ardhur si rezultat ndoshta i një zhgënjimi gjatë një rrugëtimi që e kam pasur më përpara si një person, qytetar i thjeshtë, si nënë e gjithashtu edhe si artiste.

Kam hasur në shumë probleme profesionale, në shumë vështirësi që jeta di të sfidojë dhe kam menduar që tani kur e kam shikuar në 2020-21 se çfarë të bëj unë me jetën time se i kam bërë 41 vjet dhe qysh me ia dalë që t’i rris katër fëmijë. Është dashur të shikoj një mënyrë tjetër, dhe kam njerëz mbrapa që më shtyjnë t’i realizoj ëndrrat apo dëshirat jo vetëm të miat por edhe atyre që i kam përkrah. Jam një zë që kam shumë njerëz, më besojnë shumë e që mundem me ia dalë ashtu si ia kam dalë me shumë vështirësi në profesionin tim”, ka deklaruar mes tjerash Matoshi në KlanKosova.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet “Salvator Mundi”
Humb jetën nga mbidoza djali i supermodeles dhe miliarderit të njohur, ishte vetëm 24 vjeç »
Article Logic
Execution time: 0.011748075485229
array(1) { ["section"]=> string(125) "kandidon-per-deputete-flet-per-here-te-pare-aktorja-e-njohur-shqiptare-ne-asnje-moment-perpara-s-e-kam-menduar-e-plote-235601" }