Kanë mbetur vetëm ‘2 minuta e gjysmë’ nga fundi i botës

Publikuar tek: bota, më 21:16 26-01-2017 Kanë mbetur vetëm ‘2 minuta e gjysmë’ nga fundi i botës

Njerëzimi tani është vetëm 2 minuta e gjysmë nga apokalipsi.

Ky është përfundimi zymtë i Buletinit të Shkencëtarëve Atomikë, një grup shkencëtarësh të cilët mbajnë "Orën e apokalipsit", një përfaqësim simbolik i afërsisë së njerëzimit me katastrofën globale.

Sot ata vendosën ta zhvendosin akrepin e minutave me 30 sekonda më pranë mesnatës – që përfaqëson katastrofën, shkruan Newsbomb.al.

Vendimi i shkencëtarëve ka ardhur pas zgjedhjes së Donald Trump si president i Shteteve të Bashkaura të Amerikës, tensioneve Indi – Pakistan dhe programeve bërthamore Rusi – SHBA.

ASQ3T42T2345T2345TY35YTRJYFRTEHRHd3d3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzon seksualisht me 3 nxënës, mësuesja shpërthen në lot dhe kërkon falje publikisht
Zjarr masiv në Kili, shkrumbohën 1 mijë shtëpi, humbin jetën 5 zjarrfikës »
Article Logic
Execution time: 0.011051893234253
array(1) { ["section"]=> string(59) "kane-mbetur-vetem-2-minuta-e-gjysme-nga-fundi-i-botes-66781" }