Kane shënon tripletë dhe bën historinë, kjo nuk kishte ndodhur më parë në Angli

Publikuar tek: sport, më 17:36 26-12-2017 Kane shënon tripletë dhe bën historinë, kjo nuk kishte ndodhur më parë në Angli

Sulmuesi i Totenham prej disa vitesh është një nga me të mirët  në qarkullim duke u vënë në shënjestrën e disa prej klubeve më të mira të Europës.

Por këtë vit Harry Kane është duke thyer çdo limit të mundshëm duke shënuar gola pa fund. Në fillim ai theu rekordin e Alan Shearer pasi shënoi më shumë se 36 gola në një vit kalenderik në kampionatin anglez.

Tashmë sulmuesi i Totenham mban rekordin me plot 39 gola në një vit kalendarik.

Por nuk është vetëm kjo shifër, e dhëna e një sezoni monstrous të Kane, ai me tregolshin e fundit ka parakaluar edhe Lionel Mesin në listën e golashënuesve më të mirë në Europë për vitin 2017. Argjentinasi është në kuotën e 54 golave, ndërsa Harry Kane tashmë është në shifrën e 56 golave.

Me këtë nivel që është paraqitur deri më tani, Harry Kane pritet të jetë në krye të dëshirës së shumë klubeve. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093181133270264
array(1) { ["section"]=> string(85) "kane-shenon-triplete-dhe-ben-historine-kjo-nuk-kishte-ndodhur-me-pare-ne-angli-104433" }